„Sport to zdrowie”

Muchomorki wzięły udział w Wiosennych Halowych Igrzyskach Przedszkolaków zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu. Olimpiada rozpoczęła się od przywitania gości przez p. dyrektor W. Kamińską. Następnie zapalono znicz olimpijski. Zawody rozpoczęły się rozgrzewką dla wszystkich uczestników. Dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków każda grupa miała swojego dodatkowego opiekuna wolontariusza, a były nimi starsze koleżanki ze szkoły podstawowej. Impreza w tej edycji miała charakter rywalizacji. Dla wszystkich dzieci była to wielka frajda, bo nie odczuły przegranej. W programie imprezy były następujące konkurencje do pokonania: bieg na krótkim dystansie, skok w dal z miejsca z odbicia obunóż, rzut piłeczką palantową, bieg slalomem pomiędzy tyczkami, dart, rzut piłką lekarską, skoki z miejsca łączone. Przedszkolaki bawiły się doskonale, ponieważ w przedszkolu ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania a wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje a sprzyjają temu okrzyki, pochwały, doping. Dzieci fantastycznie się bawiły. Olimpiada zakończyła się rozdaniem pamiątkowych pucharów i dyplomów oraz wspólnym zdjęciem.