logo bip

PSZCZELARZ W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 20 maja 2022r. w piątek w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Przemysława Lipskiego z Gospodarstwa Pasiecznego „Bursztynowy Dar”. Z fascynujących opowiadań gościa, dzieci dowiedziały się o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół- pszczół, które przywiózł w specjalnym szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę oraz ule.

Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały mini miody.

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony zgadasz się na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Skip to content