Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu już od wtorku. Pani Bożenka, nasz pedagog specjalny, a zarazem autor niniejszej akcji, przedstawiła w każdej grupie teatrzyk pt. ,,Przygoda skarpetek nie do pary”, której celem było wyjaśnienie symboliki kolorowych skarpetek jako sposobu na okazanie wsparcia dla Osób z Zespołem Downa i promowania akceptacji różnorodności. Pani Bożenka zachęciła wszystkie dzieci (oraz Panie :)) do tego, by 21 marca przyszły do przedszkola w skarpetkach nie do pary na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. W środę, Pani Bożenka odwiedziła grupę 6-latków i zapoznała ich z treścią książki M. Piotrowskiej „Żółte kółka”. Jest to historia dziewczynki z zespołem Downa, ale przede wszystkim opowieść o tym, jak reagujemy na inność. Tego dnia, wszystkie dzieci zostały zaproszone do pokolorowania skarpetek nie do pary, które znajdowały się na dłuuuugiej kolorowance stworzonej przez Panią pedagog we współpracy z Panią Dalią – terapeutką oraz Panią Anetką.