Dogoterapia w przedszkolu

Nasze przedszkole odwiedził pies terapeutyczny Alex wraz ze swoją opiekunką.
Przedszkolaki zostały zapoznane z pieskiem oraz dowiedziały się jak należy zachować się w obecności psa.
Opiekun przeprowadził zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii, której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem.
Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psem. Podczas praktycznych zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół. Kontakt z psem, który jest istotą akceptującą człowieka bezwarunkowo, łagodzi smutek, poczucie odrzucenia i samotności.