Z WIZYTĄ W APTECE

Podczas wizyty w aptece dzieci miały okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i przedmiotów! Pierwsza część apteki to ekspedycja- to tu pacjent spotyka się z farmaceutą. Druga część to receptura, w tej części pracownicy apteki wykonują lekarstwa. Mogliśmy zobaczyć moździerz, w którym pani robiła lekarstwa na zamówienie. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupić leki. Dzieci dowiedziały się również, że aby zostać farmaceutą należy być cierpliwym, bo to ciężka droga, a praca w aptece jest ważna i odpowiedzialna.

Na koniec wizyty dzieci otrzymały upominki w postaci linijki- zakładki do książki. Natomiast my, w ramach wdzięczności za poświęcony nam czas, podarowaliśmy dla pani farmaceutki laurkę. 😉

Przedszkole na Facebook:

Informacje o grupie Biedronki