pierwsza-pomoc-1

Poznajemy zawody – spotkanie z ratownikiem medycznym

We wtorkowe przedpołudnie, 17.10.2023r., gościem w grupie Żabek był Ratownik Medyczny Pan Maciej, tata naszego Antka.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Ratownik wyjaśnił gdzie pracuje oraz na czym polega jego praca. Przeprowadził pogadankę na temat krążenia krwi w organizmie. Przedszkolaki mogły popisać się znajomością numeru telefonu alarmowego ogólnoeuropejskiego 112.

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość ćwiczyć bandażowanie nadgarstka pracując w parach.

Dowiedziały się, w jaki sposób zgłaszać wypadek, jaka jest najważniejsza informacja, która należy podać dyspozytorowi – adres zdarzenia.

Żabki bardzo aktywnie brały udział w zajęciach. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”.

Dzieci bardzo serdecznie podziękowały Panu Ratownikowi za ciekawe i przede wszystkim pouczające spotkanie wręczając jesienny bukiecik oraz podziękowanie.

Tuż po wyjściu pana ratownika dzieci rozpoczęły w sali leczenie na całego! Bandażowania nie było końca 🙂

Jeszcze raz kierujemy wielkie podziękowania dla Ratownika Medycznego, Pana Macieja.

Żabki na Facebook:

Informacje o grupie Żabki