Andrzejki

Andrzejki są czasem zabawy i radości, wróżb, magii i oczywiście lania wosku, z którego można przeczytać przyszłość.
Mnóstwo radości Andrzejki przyniosły w środę naszym przedszkolakom.
Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się je za wesołą zabawę.
W tym ciekawym dla dzieci dniu, przepełnionym wróżbami, mogły one poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.
Dzieci z uśmiechem na twarzy tańczyły w strojach andrzejkowych, rzucały monetą do „studni”, odkrywały wróżby ukryte w balonach, w magicznych kulach szukały znaków na przyszłość. Próbowały magicznych eliksirów czarodziejki oraz kwaśnych cytrynek.
Podczas lania wosku przez dziurkę od klucza oczekiwaliśmy na przepowiednie dla całej grupy, patrząc na cień woskowego kształtu zauważyliśmy w nim motyla.
Co symbolizuje motyl? To bardzo pozytywny symbol. Czeka nas dobry czas. To szansa na rozwijanie talentów!☺️
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże! Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy, tańców i śpiewu.
❤️🐸

Żabki na Facebook: