Zabawy z dinozaurami :)

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic.

Dlatego w dniach 23-24 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy, przeliczały jaja dinozaurów. W zorganizowanych krainach dinozaurów wśród piasku kinetycznego można było podziwiać diplodoki tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle itp. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły tatuaże z dinozaurami oraz aktywności badawcze, odkrywcze, dzięki którym dzieci zamieniły się paleontologów i wyszukiwały w pojemnikach z kaszą małych dinków oraz ich jaj.

Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze ☺️

Przedszkole na Facebook: