Z wizytą w sklepie zoologicznym

Dnia 23 października wybraliśmy się do sklepu zoologicznego, w celu bezpośredniej obserwacji oraz rozwijania wrażliwej postawy wobec zwierząt.

Tam dzieci przywitała miła ekspedientka, która postanowiła pokazać ciekawskim przedszkolakom, co kryje się ciekawego za drzwiami tego sklepu. Najpierw przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. A następnie zapoznały się ze zwierzętami znajdującymi się w sklepie, ich trybem życia, zwyczajami oraz sposobem odżywiania się. Słoneczka mogły również podziwiać rybki, znajdujące się w akwarium.

Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły Pani laurkę z podziękowaniem i pełni wrażeń wróciły do przedszkola. Czas w sklepie upłynął miło i pouczająco.

Ale to nie wszystko.. Do przedszkola wróciliśmy z nowymi lokatorami rybkami: Milką, Julią i Blue – obiecujemy opiekować się nimi najlepiej jak potrafimy!

Przedszkole na Facebook:

Informacje o grupie Słoneczka