zegarmistrz

Z wizytą u zegarmistrza- wycieczka.

Dnia: 08marca nasza grupa udała się z wizytą do zakładu zegarmistrzowskiego. Pan zegarmistrz- Jarosław wyjaśnił dzieciom, na czym polega jego praca. Pokazał narzędzia, którymi się posługuje na co dzień (szkło powiększające, pęseta, specjalne małe śrubokręty, itp.) Pokazał dzieciom urządzenie za pomocą, którego sprawdza, czy dany zegarek jest wodoszczelny. W zakładzie dzieci mogły podziwiać różne rodzaje zegarów: od najstarszych po współczesne, m.in. kieszonkowy, kareciarz (używany w karetach), kominkowy, szafowy, ręczny, ścienny, smartwatch i wiele innych. Pan Jarosław ciekawie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Powiedział, że w zakładzie pracuje ponad 20lat i bardzo lubi swoją pracę. Na zakończenie spotkania, dzieci w podziękowaniu za interesującą prelekcję, wręczyły panu zegarmistrzowi własnoręcznie przygotowaną laurkę.

Muchomorki na Facebook:

Informacje o grupie Muchomorki