„Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” – projekt ogólnopolski

W roku szkolnym 2022/2023 grupa Zajączki bierze udział w projekcie ogólnopolskim „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”.

Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie
potencjału poznawczego dzieci.

Dzięki realizacji poszczególnych zadań w oparciu o treść wybranej książki, przedszkolaki będą miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się w podane sytuacje.

W naszej sali powstał Kącik Kici Koci z książeczkami, grami, puzzlami oraz maskotkami głównych bohaterów.

Zrealizowaliśmy pierwsze zadanie projektu powiązane z treścią książki „Kicia Kocia w przedszkolu” 🙂

Przedszkole na Facebook:

Informacje o grupie Zajączki