Poznajemy pracę rolnika -wycieczka autokarowa

9 października „Słoneczka” pojechały na swoją pierwszą wycieczkę autokarową!!! w kierunku Wałcz Drugi . Tam odwiedziliśmy GOSPODARSTWO ROLNE -A.W. Olejnik. Poznaliśmy warunki życia na wsi, ekosystem pola i łąki oraz tajniki pracy rolnika.

Nasza przygoda rozpoczęła się od krótkiej rozmowy z jednym z gospodarzy na temat hodowli krów i kur oraz płynących z tego korzyści. Pan gospodarz oprowadził nas po zabudowaniach gospodarczych takich jak obora oraz kurnik oraz wiaty dla maszyn rolniczych .W dalszej części oglądaliśmy zwierzęta hodowlane: krowy brązowe rasy szwajcarskiej i kilka czarnych krów, kury nioski oraz dwa psy. Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość karmienia , dotknięcia lub pogłaskania poszczególnych zwierząt. Poznaliśmy również sprzęt rolniczy oraz mieliśmy okazję posiedzieć na wielkiej przyczepie do zwożenia bel siana z pól. Liczyliśmy ile pięter miała góra ułożona z bel siana. Na zakończenie zrobiliśmy sobie mały piknik w ogrodzie i w dowód wdzięczności wręczyliśmy panu gospodarzowi laurkę.

Do przedszkola wróciliśmy w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy Pani Izie babci -Marysi .G za zorganizowanie dla nas wycieczki i poświęcony czas.

Przedszkole na Facebook:

Informacje o grupie Słoneczka