,,DZIEŃ PIŻAMY- OBUDŹ W SOBIE ANIOŁA”

W piątek, 17 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Ogólnopolska Akcja Charytatywna na rzecz dzieci chorych onkologicznie „Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”.

Tego dnia dzieci oraz Panie przyszły do przedszkola w specjalnym stroju – piżamie, a to wszystkim po to, aby okazać nasze wsparcie najmłodszym pacjentom oraz ich rodzinom, którzy na co dzień walczą o powrót do zdrowia.

Na początku, by uświadomić dzieciom dlaczego to właśnie piżama jest naszym strojem, oraz kim są onko-chore dzieci – obejrzeliśmy krótki film o Przylądku Nadziei. Było to dla nas wszystkich ogromne przeżycie, starsze dzieci uroniły nawet łezkę. Później dzieci rozmawiały w swoich salach z Paniami, jakie uczucia i emocje pojawiały się u dzieci przebywających w szpitalu oraz jakie emocje wywołał u nas ten film. Dzieci bawiły się tego dnia w piżamkach, leżakowały, tańczyły, brały udział w zabawach, cały czas pamiętając o istocie tego wyjątkowego dnia. W każdej sali stała skarbonka, którą to Wy, Kochani Rodzice wraz ze swoimi pociechami zapełnialiście od samego rana! Łącznie uzbieraliśmy 811,05zł i pieniążki te zostały już przelane na konto Fundacji „Gdy Liczy Się Czas”. A to wszystko na budowę Centrum rehabilitacji i fizjoterapii MOGWART – Mogę i jestem tego wart!

Był to dzień empatii, solidarności z ciężko chorymi dziećmi, a przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie, ponieważ nawet najmłodsi powinni wiedzieć, że warto dbać o zdrowie i regularnie się badać.