Dwa-jabłka-750x321

Dzień Jabłuszka

W czwartek, 28 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Jabłuszka, którego celem była nie tylko dobra zabawa z jabłkiem w roli głównej, ale przede wszystkim zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin.
Obchody tego wyjątkowego dnia rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść i pod jaką postacią. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Od kwiatuszka do jabłuszka”, dzięki któremu dowiedziały się skąd się biorą jabłka, następnie próbowaliśmy i określaliśmy smak tego wspaniałego owocu.
Wszystkie zabawy tego dnia dotyczyły oczywiście  jabłek, a były to między innymi turlanie jabłuszkiem przez tunel, przenoszenie go na talerzyku, zabawy muzyczno-ruchowe, wciąganie robaczka do jabłuszka, układanie puzzli. Na zakończenie tego dnia czekał na nas jabłuszkowy soczek, który ugasił nasze pragnienie po świetnych zabawach.

Był to bardzo zdrowy i pyszny dzień 🙂

Przedszkole na Facebook:

Informacje o grupie Słoneczka