Dinozauryyy

26 lutego to Dzień Dinozaura, dlatego w ubiegłym tygodniu obchodziliśmy święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk”, dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy, przeliczały jaja dinozaurów. Stworzyliśmy makietę, która służyła nam do zabawy oraz przeprowadziliśmy eksperyment pt. wulkan. Na zakończenie tematu o tych niezwykłych stworzeniach, wykonaliśmy prace plastyczną z papierowego talerzyka oraz rolki po papierze.

Był to naprawdę niezwykły tydzień 🙂

Żabki na Facebook:

Informacje o grupie Żabki