logo bip

XVI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Dnia 08 czerwca 2022r. w naszym przedszkolu odbył się XVI Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą: „Bezpieczny Przedszkolak. Zaproszenie do udziału przyjęły następujące zespoły: Publiczne Przedszkole nr5 im. Jasia i Małgosi, Publiczne Przedszkole nr6 „Stokrotka”, Publiczne Przedszkole nr8 „Promyk”, Publiczne Przedszkole nr9 „Bajka”, Oddział przedszkolny przy SP1.

Cele konkursu obejmowały zarówno poznanie poziomu wiedzy przedszkolaków z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, utrwalenie prawidłowych, bezpiecznych zachowań w zabawie, jak również zintegrowanie przedszkolaków wałeckich przedszkoli. Każde przedszkole reprezentowały 3osobowe zespoły dzieci 6-letnich wytypowane przez nauczycielki. Konkurs składał się z wielu zadań, których wspólnym mianownikiem było BEZPIECZEŃSTWO. Zadanie jakie miały dzieci do wykonania były zróżnicowane. Składały się na nie takie zabawy jak: układanie puzzli znaków drogowych, dopasowanie do pojazdów uprzywilejowanych właściwego numeru telefonu, odgadnięcie jakiego znaku brakuje, rozwiązanie zagadek o ruchu drogowym- ustalenie kolorów sygnalizatora świetlnego, ocenianie sytuacji na obrazkach, ustalenie prawidłowego zachowania w trudnych sytuacjach. Największą jednak frajdę sprawiły dzieciom zabawy ruchowe z udziałem jury. Nie zabrakło również zadania dla pań.

Zmagania drużyn oceniało jury w składzie: Pani Beata Budzyń- Komenda Powiatowa Policji w Wałczu, Pan Bartosz Rosiński- Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Wałczu, Pani Marta Tobiasz- Urząd Miasta Wałcz, przewodnicząca jury pani Anna Lasecka- dyrektor Publicznego Przedszkola nr5 im. Jasia i Małgosi. Po przeliczeniu punktacji jednogłośnie ogłoszono zwycięstwo wszystkich drużyn. Wręczono nagrody indywidualnie i dla grup.

Organizatorzy konkursu: K. Bilińska i E. Karczewska pięknie dziękują sponsorom: URZĄD MIASTA W WAŁCZU, KOMENDA POWIATOWA POLICJI W WAŁCZU, BRICOMARCHE, ENEA, ALBATROS ALUMINIUM, HOTEL BIAŁY DOMEK oraz rodzicom i RADZIE RODZICÓW PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA nr5 im. JASIA I MAŁGOSI W WAŁCZU.

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony zgadasz się na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Skip to content