logo bip
Dzieci obserwują pracę krawcowej

Wycieczka do zakładu krawieckiego

Jak powstaje ubranie? Oto jest pytanie, na które znają już odpowiedź dzieci z grupy Muchomorki. 6 maja 2022 roku przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego zakładu krawieckiego Sinogal.

Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej, ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu oraz budzenie szacunku dla ludzi wykonujących ten zawód. Dzieci mogły obejrzeć wyposażenie zakładu krawieckiego oraz zobaczyć sposób działania urządzeń i przyborów, jakimi posługuje się krawcowa. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz dowiedziały się, jak przebiegają kolejne etapy powstawania odzieży.

Przy okazji wycieczki, udało nam się wykonać zadanie z projektu edukacyjnego „Z darami natury świat nie jest ponury”, a mianowicie uszyć ekotorbę na zakupy!

Wizyta w zakładzie zakończyła się miłą niespodzianką – każde dziecko mogło osobiście doświadczyć, jak się szyje na maszynie zwaną owerlok i przy pomocy pani krawcowej każdy Muchomorek uszył woreczek na drobiazgi. Zostaliśmy także obdarowani kolorowymi nićmi oraz wyciętymi przy dzieciach podkładkami pod kubek ze skrawków materiału. Bardzo dziękujemy!

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom zakładu za przybliżenie tajników swojej pracy oraz za serdeczne przyjęcie. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wielu wrażeń i nowych wiadomości.

Udostępnij ten wpis

Facebook
Telegram
Skype

Muchomorki na Facebook:

Informacje o grupie Muchomorki

Kadra:
Wychowawcy gr.:
Klaudia Bilińska
Beata Kucharz

Nauczyciel Religii:
Katarzyna Błażewicz

Nauczyciel j.angielskiego:
Katarzyna Załucka-Piechut

Pracownik prac lekkich:
Elżbieta Wiedera
Alina Szturo

j. angielski:
poniedziałek 9:15 – 9:45
piątek 12:00 – 12:30

religia:
środa 13:30– 14:00
czwartek 13:30 – 14:00

Inne wpisy z grupy Muchomorki

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony zgadasz się na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Skip to content