Muchomorki

Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Leśnej, Ekologicznej ,,Morzycówki”

Muchomorki wyruszając na wycieczkę miały możliwość podziwiania piękna urokliwych zakątków miasta. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Dzieci miały możliwość, w toku różnorodnych form aktywnych, poznać środowisko przyrodnicze. Przechadzaliśmy się po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze, w tym : liście i kore drzew, rośliny i owady, jak i pozostałe okazy zwierząt, występujące na danym terenie. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Po lesie oprowadzała nas Pani leśnik. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedziały, że mają ją chronić, że ani nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierzyny, ani nie wolno hałasować w naturalnym środowisku zwierząt i roślin, jakim jest las. Wycieczka była dobrą okazją dla dzieci do rozbudzenia zainteresowań otaczającą ich przyrodą, wzbogacenia ich wiedzy i ukształtowania postaw proekologicznych.

Muchomorki na Facebook:

Informacje o grupie Muchomorki