logo bip
350377775_942454320356964_5383249625826619426_n

Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Leśnej, Ekologicznej ,,Morzycówka”

,,Biedronki” wyruszając na wycieczkę miały możliwość podziwiania piękna urokliwych zakątków okolic Wałcza. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Dzieci miały możliwość, w toku różnorodnych form aktywnych, poznać urokliwe zakątki okolic miasta. Jednym z celów ok wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Dzieci miały możliwość, w toku różnorodnych form aktywnych, poznać środowisko przyrodnicze. Przechadzaliśmy się po lesie obserwując naturalny ekosystem świata roślin zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze, w tym: liście i kore drzew, rośliny i owady, jak i pozostałe okazy zwierząt, występujące na danym terenie. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów. Po lesie oprowadzała nas pani Agata – leśnik edukator. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedziały, że mają ją chronić, że nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierzyny, ani nie wolno hałasować w naturalnym środowisku zwierząt i roślin, jakim jest las. Wycieczka była dobrą okazją dla dzieci do rozbudzenia zainteresowań otaczającą ich przyrodą, wzbogacenia ich wiedzy i ukształtowania postaw proekologicznych.

Udostępnij ten wpis

Facebook
Telegram
Skype

Przedszkole na Facebook:

Informacje o grupie Biedronki

Kadra:
Wychowawcy gr.
Klaudia Bilińska
Lidia Czermak
Nauczyciel Religii:
Bożena Błażewicz
Nauczyciel j.angielskiego:
Katarzyna Załucka – Piechut
Pracownik prac lekkich:
Elżbieta Wiedera

j. angielski:
poniedziałek 8:15 – 8:45
piątek 12 :30– 13:00

religia:
środa 14:00– 14:30
czwartek 14:00 – 14:30

Inne wpisy z grupy Biedronek

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony zgadasz się na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Skip to content