logo bip
strażak-mały

Wizyta w Straży Pożarnej

We wtorek, 28 maja, Słoneczka wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy i pokazali pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach oraz salę wypoczynkową gdzie strażacy odpoczywają po trudnej akcji. Następnie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną oraz, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta i pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.  Na koniec dzieci gorąco  podziękowały strażakom za miłe i pouczające spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

Jeszcze raz dziękujemy Panom Strażakom za poświęcony czas! 🙂

Udostępnij ten wpis

Facebook
Telegram
Skype

Przedszkole na Facebook:

Informacje o grupie Słoneczka

Kadra:
Wychowawcy gr.
Sandra Lipińska
Bożena Seńczuk

Nauczyciel Religii:

Bożena Błażewicz

Nauczyciel j.angielskiego:
Katarzyna Załucka – Piechut

Pracownik prac lekkich:
Katarzyna Przybylska

j. angielski :
poniedziałek 9:45 – 10:15
piątek 11:30 – 12:00

religia:
środa 13:00 – 13:30
czwartek 13:00 – 13:30

Inne wpisy z grupy Słoneczka

10 czerwca, skorzystaliśmy z zaproszenia Pana Karola, taty naszej koleżanki Idy,

Zobacz więcej

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony zgadasz się na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Skip to content