Światowy Dzień Ziemi

Jest to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. W tym tygodniu dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie zasady segregacji śmieci. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. W piątek, 21 kwietnia, zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki na śmieci, wybraliśmy się na MOSiR, by posprzątać kawałek Naszej Ziemi!