ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 kwietnia, ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA jest dobrą okazją do przypomnienia o prawie dzieci do możliwego, najwyższego poziomu ochrony zdrowia i do opieki medycznej. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedziła Pani Kasia, mama Hani z grupy „Słoneczek”. Pani Kasia jest pielęgniarką, pracuje w szpitalu. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki oraz wzbogacić wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom jak wygląda założenie gipsu czy wenflonu, a nawet mierzenie ciśnienia. Na zakończenie spotkania, przedszkolaki wręczyły laurkę w ramach podziękowania za odwiedziny.