Powitanie wiosny

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu był pełen radości, kolorów i wspólnej zabawy. Dzieci z grup 3- i 4-latków, pod okiem Pani Lidzi i Pani Gosi, przygotowały wyjątkowe przedstawienie pt. „Koncert dla Wiosny”.

Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem śpiewali piosenki, recytowali wierszyki i tańczyli, witając długo wyczekiwaną porę roku. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami i wywołał wiele uśmiechów.

Po części artystycznej wyruszyliśmy na radosny, kolorowy pochód ulicami miasta. Dzieci niosły piękne, własnoręcznie wykonane z rodzicami kwiaty, które były symbolem budzącej się do życia przyrody. Śpiewom i okrzykom nie było końca – wszyscy wspólnie żegnaliśmy zimę i zapraszaliśmy wiosnę.

Kulminacyjnym punktem dnia było tradycyjne pożegnanie zimy poprzez spalenie Marzanny. Ten symboliczny gest sprawił dzieciom wiele radości i był okazją do rozmów o dawnych zwyczajach.

To był dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków jako radosne powitanie wiosny. 🌸

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony zgadasz się na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.