Dnia 15kwietnia2026r. „Słoneczka” wybrały się na lekcję przyrody w terenie do Morzycówki. Na początku p. Agata- pracownik Lasów Państwowych- opowiedziała dzieciom o zwierzętach leśnych i przypomniała, jak należy zachować się, przebywając w lesie. Następnie wyszliśmy na świeże powietrze, aby wszystkimi zmysłami podziwiać piękno przyrody budzącej się do życia wiosną. Dzieci wypatrywały z wykorzystaniem lupy pierwszych oznak wiosny, podziwiały pierwsze kwiaty: zawilce, listki na drzewach i korę drzew. Słuchały śpiewu ptaków i wypatrywały żaby w pobliskim oczku wodnym.
Wyjście na Morzycówkę okazało się niezapomnianą przygodą i interesującą lekcję przyrody, podczas której dzieci w kontakcie z naturą pogłębiły wiedzę o otaczającym nas świecie. Pogodę mieliśmy wprost wymarzoną na piesze wędrówki! Z radością zapamiętamy ten wyjątkowy dzień pełen wrażeń! 🙂











