pol_pl_STRAZAK-odblaskowa-naklejka-na-auto-czarna-4839_1

Dzień Strażaka

W maju jest wyjątkowe bo bliskie pasjom małych chłopców, święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka ( 4 maja). Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia.

Tego dnia Zajączki, by wzbogacić słownictwo o wyrażenia związane ze strażą pożarną, poznać zawód strażaka zapoznały się z treścią książki „Kicia Kocia poznaje strażaka”. Dzieci dowiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, że ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo i że często narażają własne życie, by ratować innych oraz że niejednokrotnie pomagają zwierzętom. Wiedziały też, że strażacy muszą być odważni, silni, wysportowani, że dużo ćwiczą i zdrowo się odżywiają. Wykonały pracę plastyczną pt. „Gaszenie pożaru”, w której malowały dmuchając przez słomkę na barwną plamę farby, tworząc ogień.

A już niedługo prawdziwi strażacy zawitają w naszym przedszkolu 🙂

Przedszkole na Facebook:

Informacje o grupie Zajączki