logo bip

„Dzień kolorowej skarpetki” – Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również Dzień Kolorowej Skarpetki.. a dlaczego?

To właśnie tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Jest to z naszej strony wyraz tolerancji i solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa. Dzieci ze wszystkich grup oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, bawiły się kolorami, ozdabiały skarpetki, oczywiście nie do pary…

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony zgadasz się na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Skip to content