ANDRZEJKI

ANDRZEJKI- ZABAWA ZE ŚWIATŁEM I CIENIEM

Zajączki kultywowały tradycje andrzejkowe poprzez uczestnictwo w zabawach ze światłem i cieniem. Maluszki ćwiczyły koncentrację, wyobraźnię w trakcie oglądania, w teatrzyku cieni, historyjki: „Goście w glinianym dzbanku”- Ewy Szelburg-Zarembiny. Nie zabrakło zagadek w formie cieni rzucanych przez rekwizyty, dobieranie cieni w pary czy wróżby z cienia oraz tańca przy andrzejkowych piosenkach. Dzieci ćwiczyły percepcję wzrokową w trakcie układania klocków na symbolu andrzejkowym- kluczu oraz wspólnie wykonały fotobudkę.

Był to czas radosnej i beztroskiej zabawy, ale również dobry sposób na oswojenie lęku przed ciemnością.

Udostępnij ten wpis

Facebook
Telegram
Skype

Przedszkole na Facebook:

Informacje o grupie Zajączki

Kadra:
Wychowawcy gr.
Małgorzata Oroń
Anna Lasecka
Nauczyciel j.angielskiego:
Anna Kasprzak
Pomoc nauczyciela:
Monika Wesołowska
Pracownik prac lekkich:
Katarzyna Przybylska

Inne wpisy z grupy Zajączki

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony zgadasz się na ich wykorzystywanie. Więcej informacji w Polityce prywatności.