Halloween na j. angielskim

Wesołymi zabawami słoneczka rozbudzały zainteresowania poznawcze innymi krajami i ich tradycją Halloween.

Goście w przedszkolu

Przedszkolaki gościły leśników z Nadleśnictwa Płytnica. Słoneczka poznały wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Poznały podstawowe zasady ochrony przyrody.

DZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

W tym dniu słoneczka utrwaliły wiadomości na temat owoców. Wyrabiały nawyk zdrowego odżywiania się przez wykonanie sałatki owocowej, która wyszła przepyszna.

DZIEŃ LISTONOSZA

W tym dniu dzieci zapoznały się z charakterem pracy listonosza i zrozumieniem wartości jego pracy.

DZIEŃ DRZEWA

Tworząc warunki do różnorodnej aktywności, słoneczka zapoznały się z rolą drzew w przyrodzie i ich znaczenia w życiu człowieka. Rozwijały postawy proekologiczne.

Kiedy Pani Jesień obchodzi urodziny?

Słoneczka rozwijały umiejętności współdziałania w sytuacjach zabawowo – zadaniowych. Utrwalały nazwy darów jesieni. Rozbudzały zainteresowania światem przyrody.

DZIEŃ JABŁUSZKA

W tym dniu zachęcano dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. Wspólna, radosna zabawa wyrabiała nawyki zdrowego odżywiania.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

To był wyjątkowy dzień dla słoneczek. Dzieci uczestniczyły w zabawach, które kultywowały tradycje przedszkolne oraz rozwijały umiejętności zabawy w zespole.

DZIEŃ KROPKI

Słoneczka uczestniczyły w różnych zabawach, wzbudzających u dzieci kreatywność, pomysłowość. Wszyscy chętnie tworzyli i działali, bo Dzień Kropki to dzień odwagi i zabawy.